I-PRF injekcijos – veiksmingas metodas gydyti kelio traumas

/ / Tinklaraštis

Traumos profesionalaus sporto pasaulyje – tikras prakeiksmas, dėl kurių žaidėjai dažnai turi praleisti varžybas ar net visą turnyrą. Dažniausiai sportininkus ištinkanti sąnario trauma yra būtent kelio srityje. Kelio sužeidimai yra ypač dažni kontaktiniame sporte – žaidžiant krepšinį, futbolą ar rankinį. Jie taip pat dažni tarp atletų ir profesionalių slidininkų. Tiesa, susižeisti kelį galite ir nebūdami profesionaliais sportininkais. Bet kuriuo atveju – trauma sustabdo ir atitraukia nuo įprasto gyvenimo tempo.

 

Kelio traumos dažniausiai ištinka dėl didelio krūvio ar netaisyklingo pasisukimo. Atletai, kurie atlieka pašokimus ir nusileidimus, yra ypač pažeidžiami. Pašokimo/nusileidimo judesys keliams gali sukelti 7–9 kartus didesnę svorio apkrovą nei paties atleto svoris. Sportininkai dažnai patiria ir MCL (medialinio šoninio raiščio) traumas. Tai sąnario raištis, esantis kelio srityje. Skirtingi MCL traumos laipsniai yra gydomi poilsiu, ledo kompresais, fizioterapija, bet kartais prireikia ir operacijos. Pakartotiniai nedideli sužeidimai gali lemti negyjančią traumą kelio kremzlėje. Be to, sportinės traumos gali suintensyvėti su amžiumi ir net pasibaigti operacija… Tačiau, laimei, šių traumų gydymas gali būti greitesnis ir efektyvesnis naudojant natūralias i-PRF injekcijas. 

 

Pastaraisiais metais gydymo būdai, paremti augimo faktoriais ir kamieninėmis ląstelėmis, plačiai naudojami daugelio pasaulio atletų. I-PRF sudėtyje yra gausybė augimo faktorių, kurie yra pagrindinė priemonė, padedanti atnaujinti audinius ir spartinti gijimą. Pasirinkę i-PRF injekcijas būsite ramūs, kad tai 100 % natūralus metodas, kurio pagrindas – iš paties paciento paimtas kraujo be pridėtinių medžiagų. I-PRF yra saugi ir efektyvi traumų gijimo skatinimo priemonė, įrodyta moksliniais tyrimais. 

 

Anksčiau į pažeistus sąnarius būdavo leidžiama hialurono rūgštis, kuri sudrėkina sąnarį ir laikinai sumažina simptomus. The Stone klinikos, veikiančios San Franciske, ortopedinio skyriaus atlikti tyrimai parodė, kad augimo faktoriaus/kamieninių ląstelių injekcijos (i-PRF), suleistos į sąnarį, daug efektyviau mažina skausmus, lyginant su hialurono rūgšties injekcijomis. Taip pat, naudojant šias i-PRF injekcijas, skatinamas atstatomasis gijimo procesas, ne tik gydomi pačios traumos simptomai.

 

Šis gydymo būdas gydo pažeistus sąnarius bei lengvina simptomus. Dr. Algimantas Čebatorius rekomenduoja šį gydymo būdą visiems buvusiems sportininkams bei sporto entuziastams, kenčiantiems nuo kelio skausmų! Užsiregistruoti pas traumatologą dr. A. Čebatorių galite šiame klinikos tinklapyje: http://www.vgsmc.lt/

 

Kamieninės ląstelės visada yra mūsų kraujyje, tačiau kadangi kremzlės turi labai mažai kraujo atsargų, joms labai sunku efektyviai pasiekti pažeistą audinį. Dabar, naudodamiesi mokslo ir medicinos pažanga, galime surinkti augimo faktorius ir kamienines ląsteles iš paciento kraujo ir pagaminti i-PRF (antros kartos PRP). Didžiausia ir efektyviausia augimo faktorių su kamieninėmis ląstelėmis koncentracija. Šis gydymas yra labai efektyvus gydant sąnarių skausmus, todėl nebekentėkite ir užsirašykite konsultacijai apie i-PRF.