Jūsų sveikatos ir grožio šaltinis slypi… kraujuje

/ / Tinklaraštis
i-prf dermatologija

Grožio industrijoje dabar gausu procedūrų, kurios žada sustabdyti senėjimo požymius, panaikinti dermatologines problemas bei suteikti odai švytėjimą. Nuo plastinių operacijų ar botulino injekcijų iki placentos ar kraujo procedūrų – rinkoje yra tikrai labai plati pasiūla. Sveikatos industrijoje dominuoja cheminiai vaistai, tačiau vis labiau populiarėja ir natūralios procedūros, kuriose būtent paciento kraujas taip pat gali tapti labai naudingas. Taigi, kas slypi mūsų kraujuje, kas gali būti naudinga grožiui ir sveikatai?

Kraujo plazma – svarbi kraujo dalis

Kraujo plazma yra itin svarbi kraujo dalis. Be baltųjų, raudonųjų kraujo kūnelių ir trombocitų nefunkcionuotų organizmas, o plazma daro pagrindinį nešiklio darbą, kad šie kraujo komponentai patektų ten, kur reikia. Plazma sudaro 55 % kraujo, joje taip pat galima rasti vandens, druskų, fermentų. Jei iš plazmos atskirtume kraujo komponentus, ji būtų šviesiai geltonos spalvos.

Plazma yra itin svarbi žmogaus sveikatai, kadangi joje yra imunoglobulinų (antikūnų), krešėjimo faktorių, baltymo albumino, fibrinogeno ir kamieninių ląstelių. Kamieninės ląstelės yra „statybinė“ žmogaus organizmo medžiaga, jos palaiko audinių bei viso organizmo stabilią ir pastovią būklę. Kai donorai aukoja kraują, medikai kartais atskiria visas šias kraujo plazmoje esančias medžiagas ir panaudoja nudegimų, traumų, ir kitų indikacijų gydymui. Kraujo plazmą iš tiesų galima vadinti dovana žmogaus organizmui.

Kraujo plazma ir PRF metodas

Medicininėje praktikoje jau kurį laiką yra taikomi metodai, kurių metu paimamas paciento kraujas ir nuo jo atskiriama plazma. Tokių metodų esmė yra spręsti kasdienes arba sudėtingas estetikos bei sveikatos problemas be chirurginės intervencijos. Dažniausiai jie naudojami dermatologijoje, ortopedijoje ir odontologijoje.

Bėda ta, kad rinkoje vyraujantys metodai turi trūkumų: atskiriant kraujo plazmą, prarandamos kamieninės ląstelės ir augimo faktoriai. Augimo faktoriai – tai audinių regeneraciją skatinanti medžiaga. Prancūzų kompanija „Process For PRF“ išrado, kaip padaryti, kad augimo faktoriai liktų kraujo koncentrate – sulėtinus kraujo sukimo greitį atskyrimo procese. Kai koncentrate išlieka kamieninės ląstelės ir augimo faktoriai, ne tik atstatoma tai, kas prarasta, bet ir skatinamas naujų ląstelių formavimąsis.

Svarbu paminėti, kad PRF ir rinkoje dominuojančio PRP metodų maišyti nevertėtų, kadangi jie – skirtingi. PRF metodas – naujesnis, 100 % natūralus, audinyje daug ilgiau veikiantis bei kraujo koncentrate turintis žymiai daugiau naudingų medžiagų. Tuo tarpu PRP kraujo koncentratas turi labai mažai naudingų medžiagų (palyginus su PRF), plazma yra aktyvi iki 90 min. (PRF atveju 10-14 dienų), o pačiame procese yra naudojamos krešėjimą stabdančios medžiagos, kurios padaro procesą nevisiškai natūralų.

Kraujo plazma yra išties stebuklinga medžiaga žmogaus sveikatai ir grožiui, o PRF metodas išnaudoja visus jos privalumus, kad būtų pasiekti maksimalūs rezultatai. Platesnę PRF metodo apžvalgą bei naudas pristatysime kitose apžvalgose.