Mūsų pačių kraujyje slypintis sveikatos šaltinis

/ / Tinklaraštis

Ilgą laiką medicinoje naudota trombocitais papildyta plazma (PRP) buvo vienintelis trombocitų kilmės produktas, skirtas audiniams gydyti. 2013 m. prancūzų profesorius anesteziologijos gydytojas ir skausmo valdymo medicinos mokslų daktaras Josephas Choukrounas atrado, kad I-PRF yra natūralesnė ir efektyvesnė gydymo priemonė.

MEDICINIŠKAI PAGRĮSTA PROCEDŪRA

i-PRF sėkmingai pritaikoma ortopedijos, traumatologijos, odontologijos ir dermatologijos srityse.Tai inovatyvus, veiksmingas ir visiškai natūralus gydymo metodas, kuriame naudojamas kraujo koncentratas yra papildytas baltaisiais kraujo kūneliais, kamieninėmis ląstelėmis bei augimo faktoriais, leidžiančiais greitai mobilizuoti organizmo imunitetą ir paskatinti natūralius audinių regeneracijos procesus. Šis metodas plačiai naudojamas įvairioms sveikatos ir estetikos problemoms spręsti be chirurginės intervencijos. i-PRF–mediciniškai pagrįsta procedūra, sėkmingai taikoma pacientams, patiriantiems skausmą dėl kaulų lūžių,sausgyslių arraiščių patempimo, kai vargina sąnarių skausmai ar kitos raumenų sistemos problemos.

PLAČIAI PRITAIKOMA

i-PRF pagreitina ortopedinių/traumatologinių problemų sprendimą ir spartina atsigavimą po įvairių traumų. Prancūzų išrasta procedūra rekomenduojama žmonėms, kenčiantiems dėl raumenų patempimo ar plyšimo, kai yra lėtinis sausgyslių uždegimas, taip pat malšinant sąnarių, kelių skausmus, gydant kremzles ir patemptus raiščius, peties sąnario skausmus, sausgyslių bei raumenų pažeidimus ir kt.IPRF terapija dažnai taikoma ir tais atvejais, kai po patirtos traumos diagnozuojamas minkštųjų audinių uždegimas ar ieškoma efektyvios pagalbos kaulų lūžiams gydyti. Taikant šį gydymo metodą sutrumpinamas reabilitacijos laikas, malšinami skausmai ir mažinami uždegimo procesai, todėl pacientas gali kur kas greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

KAIP ATLIEKAMA?

i–PRF–saugi procedūra be chirurginės intervencijos, kurios metu gydytojas paima paciento veninio kraujo. Jis surenkamas į specialius i-PRF mėgintuvėlius, yra lėtai centrifuguojamas, kad atsiskirtų plazma, trombocitai ir kamieninės ląstelės. Gauta trombocitais papildyta plazma su augimo faktoriais suleidžiama į sausgyslės ar raumens pažeidimo vietą, kad sumažėtų paciento juntamas skausmas ir būtų skatinami natūralūs audinių regeneracijos/gijimo procesai. Atliekamos injekcijos į artrozės pažeistus sąnarius. Ši procedūra yra gana greita. Individualiu atveju i-PRF procedūrų kursas gali skirtis. Geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama atlikti 5–8 procedūras.

i-PRF PRANAŠUMAI:

  • Ši procedūra skatina natūralius audinių regeneracijos procesus, jungiamojo audinio gijimą, kaulinio audinio ir sąnarinių paviršių regeneraciją.
  • Ji gali atitolinti arba eliminuoti operacinio gydymo poreikį.
  • Reikšmingai lengvina simptomatiką, mažina skausmą ir kovoja su uždegimais.
  • Rezultatai pastebimi praėjus vos keletui dienų.
  • Visiškai natūralus išgavimo procesas, be cheminių priedų.
  • Tinkamas bet kokio amžiaus pacientams.
  • Terapija gali būti derinama su kitais gydymo metodais.

Siekiant užtikrinti sėkmingą i-PRF procedūros taikymą medicinoje, būtina atidžiai įvertinti paciento sveikatos būklę, numatyti i-PRF terapijos galimybes ir užtikrinti, kad procedūra būtų atlikta sklandžiai.

UAB AVE VITA klinikoje konsultuoja ir gydo gydytojai ortopedai-traumatologai, kurie, įvertinę paciento sveikatą ir individualią ligos istoriją, skiria reikalingą gydymą ir numato i-PRF terapijos kursą.