PRF procedūra: kaip tai vyksta?

/ / Tinklaraštis

Iš būsimų pacientų sulaukiame klausimų: kaip vyksta PRF procedūra? Ką reikia žinoti prieš darantis procedūrą? Kaip jau pasakojome, PRF procedūra yra veiksminga skirtingose srityse: dermatologijoje, odontologijoje, ortopedijoje ir traumatologije. Visgi, pačios procedūros eiga nelabai skiriasi. Šios dienos įraše plačiau papasakosime apie pačią procedūrą ir ką reikia žinoti jai ruošiantis.

Procedūros eiga

Ar atvyktumėte į dermatologinę, ar į ortopedinę, ar odontologinę procedūrą, visų pirma iš paciento venos į mėgintuvėlį bus paimtas reikiamas kraujo kiekis. Specialiame mėgintuvėlyje nėra krešėjimą stabdančių cheminių priedų, tad tai užtikrina procedūros natūralumą bei nesukelia alerginiu reakcijų.

Mėgintuvėlis su krauju yra centrifuguojamas specialia įranga, kol yra atskiriamas kraujo koncentratas su leukocitais, trombocitais, gausybe augimo faktorių bei kamieninių ląstelių. Kadangi mėgintuvėlis yra sukamas nedideliu greičiu, trombocitai nepraranda juose esančių augimo faktorių ir kamieninių ląstelių – tai vėlgi užtikrina šio metodo geriausius rezultatus pacientui.

Iš mėgintuvėlio švirkštu paimamas kraujo koncentratas ir infekuojamas į reikiamą ar probleminę vietą (jei tai ortopedinė ar dermatologinė procedūra). Odontologinei procedūrai gali būti naudojamas A-PRF mėgintuvėlis ir po centrifugavimo atskiriamas fibrino krešulys, padarytas iš tokios pat koncentracijos.

Suleistas kraujo koncentratas ar uždėtas fibrino krešulys palaipsniui išskiria augimo faktorius, tad užtikrinamas palaipsniui gerėjantis poveikis ir greitai matomi rezultatai. Svarbu pridurti, kad procedūra yra visiškai natūrali, tad nėra pavojaus dėl alerginės ar atmetimo reakcijos.

Naudingi patarimai prieš procedūrą

Ką reikėtų žinoti prieš darantis PRF procedūrą? Bendrieji patarimai:

  1. Dieną prieš PRF procedūrą išgerkite daugiau vandens (pvz. po dvi stiklines per pusryčius, pietus ir vakarienę). Į procedūrą galite atsinešti buteliuką vandens.
  2. Prieš procedūrą būkite įprastai pavalgę.
  3. 2-3 savaites prieš procedūrą nevartokite kortikosteroidinių vaistų. Po procedūros laikykitės tokio pat termino ir nevartokite šių vaistų.
  4. 5 dienas prieš procedūrą nenaudokite priešuždegiminių vaistų (pvz. Ibuprofenas). Po procedūros laikykitės tokio pat termino ir nevartokite šių vaistų.
  5. Likus savaitei iki procedūros nenaudokite kraują tirštinančių maisto papildų ar vitaminų (pvz. Vitaminas A, E, Omega 3 riebalų rūgštys ir t. t.). Po procedūros laikykitės tokio pat termino ir nevartokite šių papildų.
  6. Rekomenduojama tris dienas prieš procedūrą nevartoti alkoholio. Po procedūros laikykitės tokio pat termino.

Specialius patarimus, ko reikėtų nedaryti prieš veido, plaukų ar kitas procedūras ir kokių atsargumo priemonių imtis po procedūros, Jums duos specialistas. Raskite savo specialistą ČIA.