PRP prieš PRF: skirtumai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį

/ / Tinklaraštis

Daugeliui jau teko girdėti apie PRP metodą, kuris yra plačiai naudojamas dermatologijoje odontologijoje, ortopedijoje bei kitose srityse. Šis sprendimas yra populiaresnis grožio industrijoje, pavyzdžiui, kai norima sumažinti raukšles arba suteikti odai švytėjimo. Nors PRP metodas gali atrodyti naudingas, rinkoje atsirado naujas, tam tikrais aspektais pranašesnis PRF metodas, apie kurią šiandien ir kalbėsime.

Esminiai procesų skirtumai – kas naudingiau pacientui?

Pacientui PRP ir PRF procedūros gali atrodyti labai panašios: paimamas paciento kraujas, jis sukamas centrifugoje ir išgaunamas kraujo koncentratas, kuris yra uždedamas / suleidžiamas į problemines vietas. Visgi, procesuose yra keletą esminių skirtumų, kurie turi nemažą įtaką jų veiksmingumui.

Nors tiek PRF, tiek PRP proceso metu mėgintuvėliai yra sukami centrifugoje, būtent sukimo greitis yra be galo svarbus, kadangi jei jis netinkamai parinktas, tai gali padaryti kraujo mišinį beveik neveiksmingu. PRP proceso metu mėgintuvėliai sukami greitai – nelieka augimo faktorių, tik mažesnis trombocitų kiekis ir šiek tiek leukocitų, tad po injekcijos PRP plazma yra aktyvi tik 90 min., todėl poveikis trunka trumpai ir yra nenuspėjamas. Tuo tarpu PRF proceso metu sukimas vyksta lėtai, kad būtų išsaugotas fibrino tinklas, liktų leukocitai, trombocitai ir augimo faktoriai su kamieninėmis ląstelėmis, kurios užtikrina regeneraciją ir nuolat gerėjančius rezultatus. Po injekcijos įleistas kraujo koncentratas dėl skysto fibrino tinklo net 10-14 dienų audinyje skleidžia augimo faktorius, kurie užtikrina audinių regeneraciją.

Dar vienas skirtumas tarp dviejų procesų: PRF metodas yra visiškai natūralus, o PRP savo mėgintuvėliuose turi farmacinių priedų. Farmaciniai priedai gali sukelti ne tik alergines reakcijas, bet ir trumpina mėgintuvėlyje esančio kraujo koncentrato veiksmingumo laiką.

PRF pritaikymas – itin platus

PRF aprėpia dermatologijos, odontologijos ir ortopedijos sritis: ar tai būtų estetiniai patobulinimai (raukšlių, randų naikinimas), ar dantenų, žaizdų gydymas, ar sąnarių skausmo malšinimas – visas šias ir dar daugiau problemų galite patikėti PRF metodo specialistams. Nuostabu žinoti, kiek naudos slypi mūsų pačių kraujyje!

Kito mėnesio įraše plačiau apžvelgsime PRF proceso naudą kiekvienoje medicininėje srityje. Tačiau jei jau dabar norite konsultuotis su specialistais dėl proceso pritaikymo jūsų individualiam atvejui – užpildykite šią formą.