Slenka plaukai? Viskas, ką turite žinoti apie plaukų slinkimo gydymą su PRF

/ / Tinklaraštis

Ant savo galvos vidutiniškai turime po 100–150 tūkstančių plaukų. Normalu, kai per dieną iškrenta apie 100, bet kai kurie mūsų susiduria su plaukų slinkimu kuokštais. Slėptis po galvos apdangalais – ne išeitis, ne visada padeda ir specialūs šampūnai. Kai plaukų slinkimas įgavęs pagreitį, prireikia gydymo. Daugelis sportininkų ir kitų žymių pasaulyje žmonių jau pasinaudojo trombocitais praturtinto fibrino (PRF) terapija, kuri ne tik natūraliai gydo plaukų slinkimą, bet ir įvairius odos, kaulų pažeidimus. 

PRF procedūros metu gydytojas paima paciento kraujo į i-PRF mėgintuvėlius, kurie centrifuguojami, kad išsiskirtų natūralios medžiagos, atsakingos už greitesnį audinių gijimą ir atsparumą, plaukų slinkimo atveju – plauko folikulo veiklos skatinimą. Gautas kraujo koncentratas sušvirkščiamas pacientui. Šis metodas tinka tiek moterims, tiek vyrams, ypač gydant ankstyvojo plikimo atvejus. Taip pat PRF labai tinka moterims, kurios susiduria su trakciniu plikimu, kai slinkimą sukelia formavimo priemonės, kurios nualino ir sumažino plauko augimą. Taip pat ši procedūra idealiai tinka žmonėms, kurių plaukai plonėja, bet negali arba atsisako vartoti vaistus. 

Jeigu slenka plaukai, jums puikiai tiktų PRF gydymo procedūra. Augimo faktoriai, baltosios kraujo ląstelės, kamieninės ląstelės ir trombocitai, esantys PRF, geriausiai skatina plauko folikulų veiklą. Jei plauko folikulai dar yra sveiki, jie gali augti toliau, tačiau jiems reikalingas paskatinimas. Dėl šios priežasties plauko atstatymas su PRF geriausiai tinka, kai pacientas pastebi ankstyvąjį plaukų slinkimą. Kliniškai tai vadinama androgeniniu plikimu.

Galbūt esate girdėję apie trombocitais praturtintos plazmos (PRP) procedūras, taip pat skirtas spręsti plaukų slinkimo problemą. Trombocitais praturtintas fibrinas (PRF), kurį mes rekomenduojame, yra kitoks, nei PRP – jis patikimesnis, o veikimas – ilgesnis. 

Tyrimai parodo, kad didesnės trombocitų koncentracijos, taip pat kaip baltųjų kraujo kūnelių ir kamieninių ląstelių koncentracijos yra efektyvesnės jas sumaišius. Tai suteikia būtent PRF. Norint pagaminti PRF, kraujas lengvai sukamas tam tikrą laiko tarpą, kad kraujo sluoksniai atsiskirtų. Tai leidžia kai kurioms baltosioms kraujo ląstelėms ir kamieninėms ląstelėms išlikti trombocite/plazmoje/augimo faktoriaus sluoksnyje, vietoj to, kad būtų atskirtos. Taip pat mažesnis sukimo greitis sukelia mažesnį poveikį atskiroms ląstelėms.

Kitas PRP ir PRF skirtumas – galutinė trombocitų koncentracija. PRP galutiniame produkte yra 2–5 kartus daugiau trombocitų nei įprastame kraujo mėginyje. Didesnė koncentracija yra efektyvesnė. Tačiau PRF sudėtyje trombocitų koncentracija yra apytiksliai 10 kartų didesnė lyginant su įprastu kraujo mėginiu. Skirtumai akivaizdūs.

Svarbu žinoti, kad PRF yra visiškai natūralus – jo sudėtyje nėra pridėtinių medžiagų, o PRP gaminimo metu naudojamas antikoaguliantas – cheminė medžiaga, stabdanti kraujo krešėjimą. PRF procedūros metu iš paciento kraujo atskiriamas natūralus fibrinogenas, kuris paverčiamas į fibrino trombą ankstyvajame krešulio formavimęsi. Tai sukuria korėtą fibrino matricą, kuri aktyvuoja trombocitus, dalyvaujančius kaip atraminė medžiaga, palaikanti augimo faktorius ir kamienines ląsteles suleidžiamoje srityje (pavyzdžiui, galvoje).

„Sic Argon“ įmonė siūlo naudoti PRF metodą plaukų slinkimui gydyti, nes tai natūralu ir efektyvu.

Kada tikėtis plauko ataugimo?

PRF procedūros tikslas siekiant atauginti plaukus yra dvipusis. Pirmiausia, plauko folikulai turi nustoti pereiti ilgesniems periodams į neveiksnią poilsio fazę, kada plauko augimo ratas sustoja. Folikulai, procedūros metu gavę augimo faktorių, kamieninių ląstelių ir trombocitų, atgaivinami ir grįžta į augimo fazę. 

Po procedūros pirmiausia pamatysite pastebimą plaukų storėjimą ir slinkimo sumažėjimą. Naujas plauko augimas gali būti pastebėtas ne anksčiau nei po 2 mėnesių, tačiau dažniausiai rezultatas matomas praėjus 6–9 mėnesiams nuo procedūrų pradžios. Padėtis gali akivaizdžiai gerėti iki metų laikotarpio nuo gydymo pradžios. Atminkite, kad gali prireikti keleto procedūrų pasiekti trokštamus rezultatus – vešlių plaukų šukuosenos. 

Pasiruošimas PRF gydymui

Gydymas su PRF yra natūralus, bet reikėtų atminti kelis dalykus. Prieš procedūras nevartoti jokių priešuždegiminių vaistų. Taip pat reikėtų pasitarti su gydytoju, kuris atliks procedūrą, dėl papildų vartojimo, kad nesukeltų kraujavimo arba kraujosruvų. Rekomenduojama tris dienas prieš PRF procedūrą gerti daug skysčių.

Priežiūra po PRF procedūros

Ypatingos galvos priežiūros po PRF procedūros nereikia, jūs galite iš karto grįžti į darbą ir įprastas veiklas. Netgi galėsite praustis po dušu, plauti galvą iš karto po procedūros. Tiesa, nedėkite ledo ant galvos, kadangi šaltis gali slopinti PRF aktyvumą. Galvos oda gali šiek tiek parausti ar paraudonuoti praėjus kelioms valandoms po gydymo PRF. Tai visiškai normalu ir jums nereikia dėl to jaudintis.

Plikimas išvengiamas – sustabdykite plaukų slinkimą natūraliai ir užtikrintai.

Norite daugiau sužinoti apie PRF procedūras ir kaip jos gali būti jums naudingos? Bendraukime: https://i-prf.lt/kontaktai/